Çarşamba çarşafa dolanır..

3. haftamın çarşamba gününün öğle arasına hemen yakın bir zamanından Merhaba,

Bugün Alper Abi yine gelmedi ve biz yine çalışıyoruz. Derdimiz hala, masaüstünde çalışan harita programımızı bir jsp, bir applet, bir servlet haline getirebilmek. Tabi bunun için temel bilgimizin olmaması bizi büyük sıkıntıya soktu. Fakat çalışarak sanırım her şeyin üstesinden geliniyor. Bugün için verdiğimiz karar şu yönde. Ben bir koldan JSP, Burak da bir koldan servlet üzerine çalışmakta. İkimiz de deneye yanıla öğreniyoruz. Aynı zamanda öğrendiklerimizi de birbirimize anlatıyoruz. Esasen gayet efektif çalışır haldeyiz. Ben pek memnunum bu durumdan. Öğleden sonra da Alper abi gelirse her şey çok daha güzel olacak yüksek ihtimalle.

Bu arada ofisde herşey aynı tatda sürmekte. Şişman renkli gömlekli abi iğrenç ötesi mizah anlayışıyla espri yapmaya devam etmekte, hemen karşımızda oturan sarı saçlı sessiz abla ilkokul öğretmeni modunda devam ediyor hayatına. Serdar abi nedendir bilinmez pek bir üzgün gibi, kulağında kulaklık çalışıyor, her öğleden sonra da bir yerlere gidiyor. Hemen çaprazımızdaki işbilen Yavuz abi, sanki başka bir şirketten teklif bekler gibi, yaptığı işten de zevk almadan etrafına yardım ediyor. Yanımızdaki Fatih abi, hatta belki de Fatih, hala msn, facebook ikilisinden kurtaramadı kendini, ama yinede iki haftadır yusuf yusuf bir şeyleri yetiştirmeye çalışıyor. Öğlen yemekleri de hala çok güzel..

Bu arada, Prof.Dr.Fazlı Can ile yapacağımız yaz projesi de bizi gayet heyecanlandırmakta. Her ne kadar staj süresince çok fazla ilgilenememiş olsak da, şimdilerde o konuda da gayetiyle çalışıyoruz. Pazar günü toplantımız var ve heyecanla o toplantıyı bekliyoruz. Orada yapacağımız proje hem benim adıma hem de Burak adına büyük önem taşıyor, çünkü üçüncü haftanın ortalarına yaklaşırken ikimiz de kendimizi akademisyenliğe daha yakın hissetmeye başladık. Haliyle belkide atacağımız ilk akademik adım olan Information Retrieval Group projesi bizim için büyük bir fırsat.

Aynı zamanda microsoft stajı için de kendimi hazırlamaya başladım, orada kullanabilmem için ASP, .NET, VB, C# çalışıyorum muntazaman. Bunlar için tutoriallar izleyebileceğim, okuyabileceğim siteler buluyorum. Bu arada "biletken.com", "alfa-tr.com" web tasarım, web programlama işleri ile ilgili de hızla çalışmaya ve tasarımlar yapmaya başladım. Bütün bu anlattıklarımın sonunda şunu çok rahat söyleyebilirim ki, çok verimli bir yaz geçiriyorum, kendimi geliştirmek adına da büyük adımlar atıyorum. Bir çok şey öğrendim, bir çok şey uyguluyorum, bu çok keyifli. Umarım meyvelerini toplayabilirim.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder